Odnowiony teren jest kolejnym miejscem przeznaczonym dla mieszkańców miasta oraz turystów, w szczególności naszych czeskich sąsiadów, szukających miejsca odległego od osiedlowego zgiełku. Park jest doskonałym przystankiem dla rowerzystów przejeżdżających przez Jastrzębie-Zdrój. Zatrzymując się w odnowionym parku, można skorzystać z usytuowanych tu urządzeń siłowni zewnętrznej, urządzeń zabawowych dla dzieci czy przysiąść na ławkach zlokalizowanych w sąsiedztwie akwenów wodnych.

Zmiana wizerunku parku przy ul. Żeromskiego możliwa była dzięki wsparciu z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, który dofinansował projekt pn. „Odwiedź sąsiada – uatrakcyjnienie oferty turystycznej polsko-czeskiego pogranicza” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007 – 2013 z czeskim partnerem – miastem Karwina.

Czeska część projektu znajduje się jeszcze w fazie realizacji, ścieżka rowerowa zaprojektowana w Parku Bożeny Nemcowej w Karwinie oddana zostanie do użytku w przyszłym roku.

Głównym celem projektu jest poszerzenie i uatrakcyjnienie oferty turystycznej na polsko-czeskim pograniczu poprzez rozbudowę infrastruktury turystycznej na terenie Jastrzębia-Zdroju i Karwiny oraz zmiana wizerunku miast z kopalnianego na turystyczny.

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 PRZEKRACZAMY GRANICE

loga do projektu