Aby wziąć w nim udział, należy rozwiązać test on-line www.nowa-wiedza.eu dotyczący wiedzy na temat Unii Europejskiej oraz Funduszy Europejskich, ze szczególnym uwzględnieniem Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013 i projektów dofinansowanych w ramach tego programu, zwłaszcza tych przedstawionych w publikacji "Śladem projektów unijnych. Przewodnik turystyczny". Termin rozwiązywania testów upływa 26 października.

Dla najlepszych przygotowano 80 miejsc. Na początek wezmą oni udział w bloku warsztatów fotograficznych o charakterze teoretyczno-praktycznym w łącznym wymiarze 10 godzin pod okiem najlepszych fachowców. Uczestnicy zdobędą i usystematyzują swoją wiedzę z zakresu m.in.: obsługi aparatów cyfrowych, kompozycji obrazu fotograficznego, roli światła czy obróbki zdjęć. Zajęcia odbywać się będą w czterech lokalizacjach w regionie – jak najbardziej dopasowanych do miejsca zamieszkania poszczególnych uczestników.

Uzbrojeni w tę wiedzę ruszą następnie na wycieczkę szlakiem wybranych projektów dofinansowanych z RPO WSL, połączoną z plenerem fotograficznym. Spośród wykonanych zdjęć Komisja Konkursowa wybierze 40 najlepszych, które zostaną nagrodzone voucherami o wartości 100 zł do sieci sklepów multimedialnych i wydrukami wielkoformatowymi na płótnie oraz będą eksponowane podczas wystawy na lotnisku w Katowicach-Pyrzowicach.

Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie www.nowa-wiedza.eu

Źródło: www.nowa-wiedza.eu