Spotkanie dobrze zaczęli zawodnicy JW, którzy wygrali pierwszego seta na przewagi – 26:24. W drugiej partii dominacja jastrzębian była ogromna, a doskonała gra blokiem w drugiej części seta poskutkowała wygraną 25:7 niespotykaną na tym poziomie rozgrywek.

Mimo prowadzenia 2:0 w setach Jastrzębski Węgiel przegrał na przewagi kolejne dwa sety i mecz rozstrzygnął się w tie-breaku. W nim to ekipa z Jastrzębia okazała się zwycięska. MVP meczu został uznany Krzysztof Gierczyński.

Indykpol AZS Olsztyn – Jastrzębski Węgiel 2:3 (24:26, 7:25, 27:25, 30:28, 11:15)

Indykpol AZS Olsztyn: Adamajtis, Dobrowolski, Hain, Ogurcak, Zniszczoł, Cabral, Potera (libero) oraz Zatko, Szymański, Łuka.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Malinowski, Filippov.