W zawodach startowali m.in.: mistrzyni świata juniorów Amelia Pisarczyk, Klara Krepelkova oraz mistrz świata seniorów – Jakub Jarolim. Startowali również rekordziści Polski, m.in. Katarzyna Truszczyńska, Julia Małachowska i Zuzanna Rzepka. Łącznie w zawodach startowało 167 zawodników z Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Padło wiele wyników rekordowych, także rekordy Polski, Czech i Słowacji.

Zawody te były jednocześnie Finałem Środkowoeuropejskiego Pucharu Młodzieży – który po czterech latach wreszcie wrócił do Jastrzębia. W klasyfikacji Grand Prix wygrała drużyna Laguny z Czech. Nasza drużyna wywalczyła drugie miejsce, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się drużyna Delfiniaka z Chodzieży.

Znakomicie wypadła w tych zawodach Zuzanna Rzepka w kat D – na 100 m PP z czasem 0:44,82 poprawiła rekord Polski oraz rekord klubu na 200 m PP. Rekord Polski poprawiła na tych zawodach również zawodniczka Delfinka z Chodzieży – Julia Małachowska w kat C, na tym dystansie 100 m PP czas 0:42,70. Na wyróżnienie zasługują również wyniki Jakuba Dyrszki. Na 100 m PP pokonał pierwszy raz barierę 40 sekund i ustanowił rekord życiowy z czasem 0:39,21. Bardzo dobrze również popłynął na dystansie 200 m.

Wspaniale wypadli także: Balbina Sikora w kat. E w finale rekord życiowy i drugie miejsce, Zuzanna Rzepka wygrała finał w kat. D, w kat C wspaniale wypadła Oliwia Leoniuk. Super wyniki miała również Aleksandra Kasperek. W kat B w finale ustąpiła tylko niepokonanej mistrzyni świata z Czech Klarze Krepelkovej. Wśród chłopców pierwszy w finale kat. E był Hubert Dyrszka, w starszej kat D drugie miejsce zdobył Błażej Gałkowski. Trzeba tutaj również wyróżnić Krystiana Albrechta, który pływa coraz lepiej. Wspaniale wypadł nasz faworyt w kat. C Bartłomiej Giba (poprawił rekord klubu na 100 m BF czas 0:49,01) który po pasjonującym wyścigu obronił tytuł mistrzowski. Dobrze spisał się w tej kat. wiekowej również Daniel Rachuna. W kat B wspomniany wcześniej Jakub Dyrszka był drugi – wspaniałe wyniki na 100, 200 PP i 100 w BF. No i na koniec wielkie uznanie dla naszego super seniora Łukasza Czajki, który to był najwyżej sklasyfikowanym naszym zawodnikiem w tej kat. Na duże słowa uznania zasługuje również nasza najmłodsza zawodniczka Sonia Kiliszewska, która bardzo ładnie walczyła w eliminacjach (SPM) i w konsekwencji zdobyła w nich pierwsze miejsce. Pragnę podziękować wszystkim zawodnikom oraz rodzicom którzy nam pomogli zorganizować te zawody. Kochani, wielkie dzięki.

inf. nad. Krzysztof Radomski