Jastrzębscy siatkarze ponieśli drugą ligową porażkę z rzędu. Po porażce w Bydgoszczy tym razem lepsza okazała się ekipa prowadzona przez byłego selekcjonera siatkarskiej reprezentacji naszego kraju – Andreę Anastasiego. Gdańszczanie, którzy zmuszeni byli gonić wynik po porażce w pierwszym secie wygrali dwa kolejne, jednak po objęciu prowadzeniu 2:1 w meczu, w kolejnej partii nie zagrali już tak skutecznie i o losach spotkania zadecydował tie-break. Ostatnią odsłonę na swoją korzyść rozstrzygnęli siatkarze Lotosu, którzy wygrali seta 17:15 i cały mecz 3:2.

Zawodnikiem meczu został uznany libero z Gdańska, Piotr Gacek.

Jastrzębski Węgiel – LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 22:25, 19:25, 25:19, 15:17)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak, Kańczok, Kosok.

LOTOS Trefl Gdańsk: Troy, Falaschi, Grzyb, Gawryszewski, Schwarz, Mika, Gacek (libero) oraz Stępień, Schulz, Wierzbowski, Stolc