Wiele rekordów życiowych oraz rekordy klubu i fenomenalny rekord Polski Balbiny Sikory na dystansie 100 m BF z czasem 0:57,88 to tylko niektóre z najważniejszych wydarzeń. Największą rewelacją zawodów była Oliwia Leoniuk, która w wielkim stylu powróciła na podium. Poprawienie tylu rekordów życiowych świadczy o bardzo dobrym przygotowaniu całej drużyny. – Szczególne podziękowania dla seniorów, dzięki którym udało nam się tak dobrze wypaść. Bez ich pomocy zwycięstwo było by nie możliwe – zaznacza trener Krzysztof Radomski.

Rekordy klubu poprawiali:
Balbina Sikora na dystansie 200 m BF – czas 2:08,31
Dyrszka Jakub na dystansie 50 m PP – czas 0:18,17
Sztafeta seniorów 4 x 100 m PP – czas 2:43,76
Zuzanna Rzepka 100 m BF – czas 0:53,81

Pierwszy dzień przyniósł bardzo wiele wrażeń. Było szczęście i płacz , no i bardzo kontrowersyjne decyzje sędziów. W pierwszej konkurencji zawodów 50 m PP zawodnicy pływali wspaniale. w Kat E dziewcząt Balbina Sikora zdobyła brązowy medal (dobrze popłynęły też Madzia Gorys i Emilia Pacyna). W Kat D złoto bezkonkurencyjnie zdobyła Zuzia Rzepka, ale również wyniki Klaudi Gorys i Juli Oślizło zasługują na uznanie.
W Kat C świetnie popłynęła Oliwia Leoniu zdobywając brązowy medal. W kat B bardzo ładnie i srebrny medal wywalczyła Ola Kasperek. W tej samej konkurencji mężczyzn
Kat. E bardzo dobrze popłynął Hubert Dyrszka i wygrał zdecydowanie, niestety został zdyskwalifikowany przez sędziów za bardzo problematyczne przekroczenie 15 m po nawrocie. Świetnie popłynął również Filip Giba, który po dyskwalifikacji Huberta uplasował się na wysokim 2. miejscu. W kat. D rewelacyjnie popłynął Błażej Gałkowski, który zaledwie o 0,02 sek przegrał złoto. Super popłynął również Krystian Albrecht zdobywając brązowy medal. W kat. C super start Bartka Giby to kolejne złoto. W kat B świetna postawa naszych chłopaków i mamy dwa medale – srebro Jakuba Dyrszki – i nowy rekord klubu oraz brąz Kamila Kerna.Nieco słabiej wypadli seniorzy.

Drugiego dnia jako pierwsza Balbina Sikora wywalczyła złoto w kat. E. Nie mogło być gorzej w kat. D, co przyniosło kolejne dwa medale: złoto Zuzi Rzepki i srebro Klaudi Gorys.
Nie gorzej wypadli najmłodsi zawodnicy Hubert Dyrszka, oczywiście kolejne złoto, a brąz wywalczył Filip Giba.

W kat. D srebro wywalczył  Albrecht Krystian. Starsi zawodnicy nie byli gorsi i również dołożyli kilka medali .W kat. B dziewcząt Ola Kasperek zdobyła srebrny medal. W kat C chłopców Bartek Giba  zdobył złoty medal. W kat. B nasi młodzi mężczyźni znowu stanęli na podium: Jakub Dyrszka srebro, a Kamil Kern brąz. Drugi medal w kat. seniorów – tym razem Łukasz Czajka był trzeci i zdobył brązowy medal. W następnej konkurencji 100 m PP nasi zawodnicy zdobyli kolejne medale. W kat. E dziewcząt na trzecim miejscu podium znalazła się ponownie Balbina Sikora.W kat. D bezapelacyjnie wygrała po raz kolejny Zuzia Rzepka
Rewelacyjnie popłynęła Oliwia Leoniuk zdobywając w kat. C brązowy medal ustępując jedynie rewelacyjnym siostrom Małachowskim z Chodzieży. W kat. B srebro wywalczyła ponownie Ola Kasperek ustępując utytułowanej Weronice Prętkiej z Poznania.
Również kilka medali zdobyliśmy w rywalizacji chłopców
W najmłodszej kat. niepokonanym okazał się Hubert Dyrszka, który zdobył kolejny złoty medal. W kat. D z bardzo dobrym wynikiem srebro uzyskał Błażej Gałkowski. W kat. C Bartek Giba zdobył 3 miejsce i brązowy medal. W kat. B srebro zdobył Jakub Dyrszka, a Łukasz Czajka zdobył srebrny medal w kat. seniorów. Obie sztafety stanęły na najwyższym miejscu podium, a chłopcy dodatkowo poprawili rekord klubu.

W sztafetach OPEN obie stanęły na drugim miejscu. Nautilus po trzech latach znowu wraca na pozycję lidera, zdobywając tym samym Puchar Polski.