Przed ślubowaniem, które odbyło się 8 grudnia podczas sesji Rady Miasta, przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej, Krzysztof Kasica, wręczył Annie Hetman zaświadczenie o wyborze na prezydenta miasta. Na posiedzeniu nie zabrakło wielu znamienitych gości, wśród których znaleźli się m.in. parlamentarzyści, władze województwa śląskiego i sąsiednich gmin, a także przedstawiciele duchowieństwa, radni i pracownicy samorządowi.

To miasto ma być dla ludzi, a nie ludzie dla miasta. Wzięliśmy władzę po to, by oddać ją w ręce ludzi. Moją partią jest Jastrzębie-Zdrój – podkreśliła w swoim wystąpieniu prezydent Anna Hetman. – Jako prezydent będę zawsze blisko was. Interesują mnie przede wszystkim realne działania, przejrzystość realizowanych zadań, dialog z obywatelami i dążenie do tego, byśmy wszyscy działali dla dobra mieszkańców – dodała.

Nie zabrakło też podziękowań za wieloletnią współpracę dla ustępującego prezydenta Mariana Janeckiego, który funkcję tę sprawował przez 12 lat.

Bardzo dziękuję za współpracę, za to, że zawsze, w każdej sytuacji był Pan człowiekiem, bo to jest chyba najważniejsze, niezależnie od tego, co na kolejnych etapach w swoim życiu robimy. Bardzo dziękuję – podsumowała prezydent Anna Hetman.