Nautilus to jeden z najbardziej utytułowanych klubów w  Jastrzębiu-Zdroju,  który już od prawie czterdziestu lat prowadzi działalność sportowo – nurkową na terenie naszego miasta.  Początkowo w Nautilusie obok działalności sportowej – szkolono płetwonurków między innymi  także dla potrzeb wojska. Były to trudne czasy i zdobycie jakiegokolwiek sprzętu wymagało sporo wysiłku. Brakowało zarówno sprzętu nurkowego jak i sportowego. Członkowie klubu robili zatem sami specjalny sprzęt jak i specjalne płetwy – wyglądem  przypominające ogon delfina. Teraz działalność klubu ma charakter bardziej sportowy. W 2009 roku powołano do życia nowy klub pod nazwą Klub Sportowy Nautilus, który kontynuuje nadal wspaniałe tradycje pływania sportowego w płetwach. Dzisiaj zdobycie sprzętu nie stanowi problemu i jest osiągalne dla każdego, kto tylko posiada odpowiednie środki finansowe. Sprzęt do uprawiania pływania w płetwach nie jest niestety tani (płetwa startowa może kosztować nawet ponad 500 Euro).

Wśród młodych pływaków i w osobie trenera Krzysztofa Radomskiego widać pasję i zaangażowanie w to co robią. Są to słowa podparte wspaniałymi wynikami jakie klub osiągnął w minionym 2014 roku. Do najważniejszych osiągnięć należy zaliczyć wywalczenie  Klubowego Pucharu Polski, który po trzech latach znowu wrócił do Jastrzębia-Zdroju.

Bardzo dobre wyniki uzyskali zawodnicy klubu w rywalizacji o Puchar Świata w którym to zespół juniorek uplasował się na trzecim miejscu podium.

Więcej o sukcesach klubu "Nautilus" można przeczytać w lutowym numerze gazety "Jastrząb".