Po bardzo dobrym wyjazdowym meczu w stolicy wygranym 3:0, jastrzębianki mierzyły się w środku tygodnia z ekipą z Mysłowic.

Mecz rozpoczął się od nieznacznego prowadzenia gospodyń i do stanu 11:7 miał wyrównany przebieg. Mały przestój jastrzębianek i co za tym idzie pięć zdobytych z rzędu punktów przez drużynę Silesia Volley nie wpłynęło jednak frustrująco na dziewczęta z Jastrzębia, które dzięki dobrej zagrywce Judyty Gawlak powróciły na kilkupunktowe prowadzenie. Dobra gra blokiem w końcówce pierwszej partii dała pierwszą piłkę setową przy stanie 24:17. Trzy niewykorzystane setbole zmusiły trenera Bodysa do wzięcia czasu, który przyniósł oczekiwany efekt w postaci wygranej 25:20.

Początek drugiego seta to naprzemienne kilkupunktowe serie obu ekip. Przy stanie 8:9 jastrzębiankom ponownie udało się odskoczyć na kilka punktów budując przewagę. Warto wyróżnić dobrą grę w ataku Marty Jędrysik oraz bloki Judyty Gawlak, które w dużej mierze ponownie doprowadziły do piłki setowej przy stanie 24:17. Koniec drugiego seta był identyczny jak partia premierowa – po stracie trzech punktów z rzędu przez gospodynie i przerwie na żądanie trenera Jastrzębia, zespól objął prowadzenie 2:0 (25:20).

Trzecia partia była najbardziej wyrównaną w całym spotkaniu, a żadna z drużyn nie była w stanie osiągnąć znaczącej przewagi. Dopiero przy stanie 14:14, gdy w polu zagrywki pojawiła się Agnieszka Mitręga, jastrzębianki dzięki dobrym serwisom uciekły rywalkom zdobywając 4 punkty z rzędu. Przewagę dziewczęta reprezentujące KS Jastrzębie-Borynia utrzymywały do końca seta i gdy wydawało się, że dwa punktowe bloki Judyty Gawlak pozwolą spokojnie zakończyć spotkanie, mysłowiczanki zerwały się do walki. I tak z wyniku 23:19 zrobił się remis. Nerwowa końcówka należała jednak do ekipy gospodyń, które zdobywając kolejne 3 punkty znacznie zbliżyły się do awansu do czołowej ósemki ligi, a co za tym idzie rozgrywek w fazie play-off.

KS Jastrzębie-Borynia – Silesia Volley Mysłowice 3:0 (25:20, 25:20, 25:23)

KS Jastrzębie-Borynia: Starzyk-Bonach, Jędrysik, Mitręga, Soja, Osuchowska, Gawlak, Nickowska (libero)