Cała historia jest niesamowita. 18-latek zebrał tę kwotę w zaledwie 24 godziny, a pomysł na akcje urodził się przy wigilijnym stole.  

Dołączyło do mnie ponad milion fanów na YouTubie, moje filmiki miały ponad 160 mln wyświetleń, we Wrocławiu w Hali Stulecia zorganizowaliśmy Meet Up dla ponad 8 tysięcy fanów. Pomyślałem więc, że koniecznie trzeba oddać fragment tej dobroci – mówi Remigiusz.

Charytatywnego celu nastolatek z Wodzisławia nie szukał długo. Nagrał więc filmik, w którym zwrócił się do swoich fanów mówiąc: – Większość z nas ma się dobrze. Czemu więc nie podzielić się z dzieciakami, które tego potrzebują. Zapowiedział, że w dniu 31 grudnia pieniądze ze sprzedaży koszulek, bluz i kubków z jego sklepu przekaże właśnie na ten szpital.

31 grudnia tuż przed północą okazało się, że fani Remigiusza złożyli ponad 1600 zamówień na kwotę 138 000 zł brutto, a to oznacza, że po odjęciu podatku VAT, szpital dostanie aż 112 000 zł. To pokazuje, jak wielką siłę ma dziś internetowa społeczność.

Remigiusz osobiście spotkał się z dyrektorką szpitala, Henryką Drużyńską-Skarbek. Usłyszał, że szpital najbardziej potrzebuje urządzenia rehabilitacyjnego, które pomoże w leczeniu skrzywienia kręgosłupa – skoliozy. Jest ona coraz większym problemem wśród nastolatków. Sprzęt, który zostanie zakupiony jest absolutnie nowatorski i zaawansowany. W Polsce jest dostępny w zaledwie kilku miejscach, i to przeważnie odpłatnie. Teraz w Jastrzębiu-Zdroju dzieciaki będą mogły być nie tylko szybciej diagnozowane, ale też mogą uniknąć bolesnych operacji.

Na spotkaniu obecni byli także Edward Herban, prezes Fundacji Ochrony Zdrowia, którzy pogratulował chłopakowi tak dużego sukcesu i zadeklarował chęć do wspólnych działań na rzecz potrzebujących, a także władze miasta – prezydent Anna Hetman wraz ze swoim zastepcą, Januszem Budą.

Nie potrafię wyrazić swojej radościstoi przed nami młody człowiek, który w ciągu jednego dnia potrafił zrobić tak wiele. Musimy się od niego uczyć nowego spojrzenia na to, co w ogóle dzieje się w świecie. Gratuluję pomysłu! – mówiła Anna Hetman.

GALERIA ZDJĘĆ