Pierwsze dwa mecze z drużyną Gepardy Żory Baseball oraz Silesia Rybnik drużyna MKS Jastrząb przespała przegrywając 13:1 oraz 12:1. Były to pierwsze przetarcia z baseballem nowych zawodników. W następnych meczach zawodnicy zaprezentowali już swój baseball. Świetna postawa Oskara Zawadzkiego, który wybił dwa Homeruny (odbicia za płot) oraz Konrada Wiśniewskiego jak i Kajtka Kruczka w obronie pozwoliły na zwycięstwa z dwoma następnymi przeciwnikami Klasikiem Frydkiem-Mistkiem 8:6 oraz Gepardami Żory T-ball 9:8. Dało to w ostatecznym rozrachunku piąte miejsce w rywalizacji meczowej.

Na ostateczne miejsce w całym turnieju miały także wpływ rywalizacje przeprowadzone w trakcie trwania turnieju. Pierwszą z nich była sztafeta rzucania, którą jastrzębianie także przespali, zajmując dopiero szóste miejsce, lecz w następnych konkurencjach wrócili i walczyli już o najlepsze pozycje. W drugiej konkurencji biegania po bazach nasi zawodnicy uzyskali najlepszy czas, lecz przez doliczenie dwóch karnych sekund za niedotknięcie bazy zawodnicy spadli na drugą pozycję przegrywając zaledwie o pół sekundy z Gepardami Żory Baseball. W trzeciej konkurencji najmocniejszego narzutu, polegającego na zsumowaniu prędkości trzech najmocniejszych rzutów zawodników z drużyny, MKS Jastrząb zajął trzecie miejsce, a Konrad Wiśniewski uzyskał trzeci najlepszy wynik przegrywając zaledwie o 1 km/h z pierwszym miejscem. W czwartej konkurencji łapania po ziemi znowu mocniejsi od jastrzębian byli tylko baseballiści z Żor, którzy wygrali cały turniej.

Cieszy fakt, że poprawia się nasza drużyna i zalicza stały progres. W porównaniu do ostatniego turnieju awansowaliśmy o dwie pozycje z szóstego miejsca na czwarte. Jest to bardzo motywujące dla zawodników, jak i trenerów do dalszych działań – mówią w MKS Jastrząb.

Klasyfikacja zespołów w II Turnieju
Noworocznym

1. Gepardy Żory Baseball

2. Gepardy Żory Softball

3. Silesia Rybnik

4. MKS Jastrząb Jastrzębie-Zdrój

5. Arrows Ostrava

6. Klasik Frydek-Mistek

7. Gepardy Żory T-Ball

8. Rawa Katowice