Na koncert złożyły się występy zespołowe (w różnych konfiguracjach) i solowe. Wykonano m.in. takie utwory jak: „Jadą kolędnicy, jadą”, „Gwiazdki świecą nad stajenką”, „Przybieżeli do Betlejem”, czy „Gdy się Chrystus rodzi”. Zimowa aura sprawiła, że wszyscy poczuliśmy się bardzo świątecznie, a publiczność nas nie zawiodła. Dzieci, jak zawsze, stanęły na wysokości zadania i osiągnęły szczyty swoich możliwości. Z bogatego repertuaru każdy z osobna mógł wybrać coś dla siebie i zachować na długo w pamięci.
Księdzu proboszczowi Antoniemu Stefańskiemu i publiczności dziękujemy za miłe przyjęcie – opiekunowie „Wiolinek” – Henryka i Jakub Moroń.

Kilka dni wcześniej, 21 stycznia,  w Szkole Podstawowej nr 12 im. Jerzego Kukuczki miało miejsce wyjątkowe muzyczne wydarzenie pn. Koncert Noworoczny „Dzieci – dzieciom", gdzie wykonawcami i odbiorcami byli uczniowie "dwunastki". W tym przypadku głównie chodziło o promowanie instrumentalistów, uczących się gry samodzielnie lub pod kierunkiem innych nauczycieli. Wśród młodych artystów byli grający na gitarach, flecie poprzecznym, flażolecie, keyboardzie, akordeonie. Swoją obecność zaakcentowały także „Wiolinki”.