Bo robią to, co kochają, a muzyka to pasja i uzależnienie, z którego nie można się wydostać. Tak jest z nimi – Coria to młody rockowy zespół, który przebojem wdziera się na polski rynek muzyczny. I robi to niezwykle skutecznie.

Muzyczne zjawisko znane dziś jako zespół Coria powstało w dość nietypowych okolicznościach. Wiele osób, także w naszym mieście znało i kojarzyło Symetrię, której ostatni koncert miał miejsce w 2012 r. Supportowali wtedy w Rybniku Guns n’ Roses. I właśnie wtedy powstała Coria – rzecz jasna w telegraficznym skrócie. Co prawda najpierw próbowali wystartować w projekcie nazwanym Sugarskull z wokalistką Olą Kasprzyk, ale ostatecznie wszystko „ruszyło” pod nazwą Coria, z nowym, charyzmatycznym wokalistą, Tomaszem Mrozkiem.

Coria jest zespołem o bogatej historii scenicznej. W zespole najważniejsze jest tworzenie muzyki i wspólna pasja do ciężkiej pracy związanej z działalnością zespołu. Można powiedzieć, że zespół to grupa przyjaciół, którzy ponad wszystko kochają tworzyć muzykę i grać koncerty – tak sami opisują siebie i swoją muzyczną działalność członkowie rockowej grupy.

Więcej o tym jastrzębskim zespole można przeczytać w lutowym numerze gazety "Jastrząb".