Niedzielne spotkanie z Ciarko PBS Bank Sanok poprzedził nieudany piątkowy występ w Tychach. Gospodarze nie dali najmniejszych szans drużynie z Jastrzębia-Zdroju wygrywając aż 6:1, przerywając świetną passę 10 zwycięstw z rzędu.

Jednak mecz z aktualnym mistrzem kraju na Jastorze miał mieć decydujące znaczenie o tym w jakich parach spotkają się drużyny Polskiej Hokej Ligi w I rundzie play-off. JKH GKS nie rozpoczęło tego spotkania dobrze, bowiem w 3. minucie Davida Zabolotnego pokonał Martin Vozdecky i goście objęli prowadzenie. Jastrzębianie zdołali wyrównać w drugiej tercji za sprawą Jana Stebera. Pod koniec trzeciej tercji, kiedy zgromadzeni na Jastorze sympatycy hokeja z pewnością oczekiwali już dogrywki, sprytnym strzałem popisał się Mateusz Rompkowski i to jastrzębianie zwycięsko wyszli z tej batalii wracając na fotel lidera PHL.

Tym samym na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej JKH GKS Jastrzębie ma jeden punkt przewagi nad ekipą z Sanoka oraz cztery nad GKS-em Tychy, który przegrał z Cracovią.

Jastrzębianie w najgorszym razie przystąpią więc do fazy play-off z drugiego miejsca, ale jeśli wygrają we wtorek w Oświęcimiu z miejscową Unią, to niezależnie od przebiegu innych spotkań to oni zostaną zwycięzcami PHL w rundzie zasadniczej i w play-off zmierzą się z 8. drużyną tabeli.

JKH GKS JASTRZĘBIE – CIARKO PBS BANK KH SANOK 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

0:1 – 03:33 – Martin Vozdecký – Petr Šinágl
1:1 – 26:32 – Jan Steber – Maciej Urbanowicz
2:1 – 59:43 – Mateusz Rompkowski – Maciej Urbanowicz

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) – Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Bondariev, Bordowski – Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka – Kantor, Pastryk, Kulas, Polodna, Plichta – Bigos, Aleksyuk, R. Nalewajka, Marzec, Przygodzki.

Ciarko PBS Bank KH Sanok: Pitton (Skrabalak) – Williams, Turoň, Cichy, Konopka, Danton – Richter, Zat’ko, Šinágl, Pietrus, Vozdecký – Klementyev, Dutka, Kostecki, Zapała, Endál – Wilusz, Dolny, Bielec, Sawicki, Biały.