Ekipa z zagłębia miedziowego była również rywalem jastrzębian w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Drużyna Cuprum to beniaminek PlusLigi, który w trwającym sezonie spisywał się bardzo dobrze, zajmując ostatecznie 5. miejsce w tabeli. Lubinianie zdołali także zrewanżować się naszym siatkarzom za porażkę w pierwszej rundzie i w sobotnie popołudnie w Jastrzębiu-Zdroju po długim i zaciętym pojedynku wygrali z Jastrzębskim Węglem po tie-breaku.

W drużynie z Lubina sympatycy jastrzębskiej siatkówki dostrzec mogą znane twarze zawodników, którzy przed laty reprezentowali nasz klub. Paweł Rusek, Łukasz Kadziewicz czy Grzegorz Łomacz z kolegami zjawią się na hali przy al. Jana Pawła II 6 28 lutego, natomiast pierwsze spotkanie w ramach play-off odbędzie się już w środę, 25 lutego w Lubinie.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 2:3 (28:30, 25:19, 20:25, 28:26, 14:16)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Popiwczak (libero), Malinowski, Filippov, Kosok, Formela.

Cuprum Lubin: Łapszyński, Trommel, Pashytskyy, Kadziewicz, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz, Siezieniewski, Gromadowski, Michalski.