Podczas wystawy będzie można zobaczyć część zbioru autografów Jagody, Andrzeja, Kacpra i Szymona Ślakowskich. Wernisaż rozpocznie się o godz. 18.00, a ekspozycję będzie można oglądać do 3 kwietnia.

Andrzej Ślakowski – z urodzenia noworudzianin, z wyboru od 43 lat jastrzębianin. Nauczyciel języka polskiego i rosyjskiego w ZSH i ZS nr 1. Miłośnik teatru, literatury i filmu. Dwukrotny laureat Jastrzębskiego Festiwalu Kultury w kategorii: Poezja.

Córka Jagoda – urodzona w Rybniku, absolwentka ZS nr 6, obecnie studentka I roku rehabilitacji na UJ w Krakowie. Laureatka wielu konkursów piosenki m.in. zdobywczyni II miejsca w „Jastrzębskich Śpiewaniach”.

Syn Kacper – jastrzębianin, absolwent I LO, słuchacz studium administracji biurowej. Uczestnik zawodów Olimpiad Specjalnych w piłce siatkowej, koszykowej i pływaniu.

Syn Szymon – jastrzębianin, uczeń VI klasy SP 10. Lubi taniec i sport, zwłaszcza piłkę nożną w hiszpańskim wydaniu. W wolnych chwilach uwielbia układać kostkę Rubika, gra na gitarze i pianinie.