Pierwsze miejsce po całej rundzie jastrzębianie mogli zapewnić sobie bez oglądania się na rywali tylko w wypadku wygranej w ostatnim meczu tej fazy, w Oświęcimiu.

Tak też się stało i mimo że gospodarze znad Soły prowadzili 1:0, to jednak w drugiej i trzeciej tercji jastrzębianie skutecznie wypunktowali Unitów zwyciężając 3:1 i zdobywając pierwszą pozycję w tabeli z dorobkiem aż 103 punktów.

Tym samym hokeiści z Jastrzębia-Zdroju w pierwszej rundzie fazy play-off zagrają o awans do najlepszej czwórki z 8. drużyną PHL – Naprzodem Janów, natomiast po ewentualnym awansie w półfinale zmierzą się ze zwycięzcą pary: Comarch Cracovia – MMKS Podhale Nowy Targ unikając jednocześnie potyczki z drużynami z Tychów lub Sanoka.

Pierwszy mecz odbędzie się 28 lutego na lodowisku Jastor o godz. 19.00. Dzień później o tej samej porze JKH GKS zagra spotkanie nr. 2 z gośćmi z Janowa.

TH UNIA OŚWIĘCIM – JKH GKS JASTRZĘBIE 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

1:0 – 26:41 – Mateusz Bepierszcz – Wojciech Wojtarowicz, Kamil Kalinowski
1:1 – 34:42 – Martin Przygodzki – Tomáš Protivný – Jan Steber
1:2 – 40:47 – Leszek Laszkiewicz – Richard Bordowski, Petr Polodna
1:3 – 52:48 – Richard Bordowski (5/4)

Unia Oświęcim: Fikrt (Witek) – Vizváry, Vosatko, Pitrowicz, Tabaček, Wojtatoricz – Gabryś, Kasperczyk, Bepierszcz, Kalinowski, Zdeněk – Piekarski, Šindelář, Szewczyk, Komorski, Adamus oraz Ciura, Paszek, Modrzejewski,Fiedor.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Feć) – Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski – Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka – Aleksyuk, Górny, Kulas, Przygodzki, Plichta – Bigos, Pastryk, R. Nalewajka, Marzec, Świerski.