Praktycznie każdy z setów miał dość wyrównany przebieg. W pierwszej odsłonie jako pierwsi nieznaczne prowadzenie objęli jastrzębianie – utrzymywali je do końca seta i gdy wydawało się, że to oni wywalczą pierwszego seta lubinianie wykorzystali proste błędy ekipy z Jastrzębia-Zdroju. Set na przewagi padł łupem Cuprum. Druga odsłona to na początku spore prowadzenie gospodarzy, którzy jednak z czasem systematycznie tracili punkty. W newralgicznych momentach seta nieoceniony na parkiecie był jednak libero dolnośląskiej drużyny – Paweł Rusek. Jego doskonała gra w obronie pozwoliła na wyprowadzanie kontrujących i skutecznych akcji przez „miedziową” ekipę. Praktycznie osamotniony w ataku Michał Łasko nie był w stanie odmienić losów drugiego seta, a także całego spotkania, bowiem Cuprum zdołał zwyciężyć także w odsłonie nr. 3.

Bardzo dobre zawody rozegrał młody Szymon Romać, który był zdecydowanym liderem swojej ekipy i najlepiej punktującym w meczu.

Rywalizacja w ćwierćfinałowej fazie play-off toczy się do dwóch wygranych. Jastrzębianie przegrywają 0:1 i by awansować do czołowej czwórki PlusLigi muszą zwyciężyć w dwóch spotkaniach w Jastrzębiu-Zdroju.

Drużyna Cuprum Lubin do awansu potrzebuje już tylko jednej wygranej.

28 lutego o godz. 17.00 mecz nr 2 w hali widowiskowo-sportowej przy al. Jana Pawła II, a w wypadku wygranej jastrzębian decydujące spotkanie odbędzie się dzień później, 1 marca o godz. 14.45.

Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel 3:0 (28:26, 25:22, 25:22)

Cuprum Lubin: Borovnjak, Trommel, Paszycki, Kadziewicz, Romać, Łomacz, Rusek (libero) oraz Gorzkiewicz

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Filippov, Kosok, Popiwczak