Jest to wyjątkowe i pierwsze tego typu wydawnictwo w naszym mieście. Po pierwsze – kalendarz zaczyna się w kwietniu tego roku i kończy w marcu 2016. Po drugie – udział w nim wzięło dwunastu przystojnych panów – zawodników klubu JKH GKS Jastrzębie z obecnego sezonu, którzy pozowali do zdjęć m.in. w okolicach kopalni, przy obiektach sportowych miasta czy w Parku Zdrojowym.

Na piątkowej konferencji w Urzędzie Miasta obecni byli przedstawiciele klubu – prezes Kazimierz Szynal oraz zawodnicy – Mateusz Danieluk i Przemysław Odrobny.

– To nie jest pierwszy kalendarz JKH GKS, natomiast pierwszy który powstał we współpracy z miastem. Jastrzębie-Zdrój w Polsce kojarzy się przede wszystkim z górnictwem i sportem – siatkówką, piłką nożną i hokejem, dlatego tym bardziej miło nam, że w ten sposób zostaliśmy wyróżnieni. Mam też nadzieję, że będzie okazja do kontynuacji tego typu projektów – hokeiści na to zasługują, bo grają świetnie walcząc o najwyższe cele, także w tym sezonie – powiedział prezes JKH GKS Jastrzębie.

Celem kalendarza jest nie tylko promocja Jastrzębia-Zdroju i miejsc, które warto odwiedzić, ale także ukazanie „innego oblicza” reprezentantów najszybszej gry zespołowej na świecie, jaką jest hokej.

– Ten projekt powoduje zacieśnienie naszej współpracy i mam nadzieję, że ciągle będziemy tworzyć i podejmować różne zadania, które pomogą promować zarówno drużynę jak i miasto. Chcemy też zachęcać samych mieszkańców do aktywnego udziału w sportowym życiu miasta – mówiła prezydent miasta Anna Hetman.

Także sami gracze wypowiedzieli się na temat ich aktualnych sportowych celów, ale i podzielili się wrażeniami na temat sesji fotograficznej.

– Podczas sesji zdjęciowych zostaliśmy przez miasto naprawdę dopieszczeni. Zadbano o każdy, najdrobniejszy szczegół począwszy od make-up’u po różnego rodzaju retusze i korekty. Bardzo się cieszymy, bo całość wyszła bardzo fajnie – jesteśmy zadowoleni, że to właśnie hokeiści stali się bohaterami takiego kalendarza – mówił Mateusz Danieluk, który z powodu kontuzji aktualnie nie występuje w meczach ligowych.

– Jeśli chodzi o cele sportowe to oczywiście zależy nam na tym, by zagrać w finale i powalczyć o upragnione mistrzostwo kraju, którego tutaj w Jastrzębiu jeszcze nie udało się zdobyć – powiedział bramkarz JKH GKS Jastrzębie, Przemysław Odrobny.

Kalendarz prócz fotografii i kalendarium zawiera także teksty – przesłania, odnoszące się do miejsc, zdarzeń czy stylu życia każdego z nas.

Wydawnictwo ukazało się nakładem 3000 egzemplarzy, a każdy kibic który przybędzie na pierwsze półfinałowe spotkanie na Jastorze (10 marca o godz. 18.30) otrzyma w prezencie taki właśnie kalendarz.