Rywal z Rzeszowa nie dał zbyt wielu szans na uzyskanie dobrego wyniku ekipie Jastrzębskiego Węgla.

Już pierwszy set pokazał, że gra w hali na Podpromiu będzie bardzo trudna. Mimo dotkliwej porażki w pierwszej partii jastrzębianie głównie za sprawą skutecznej gry w bloku, zdołali wywalczyć drugiego seta wracając do gry. Spotkanie lepiej wytrzymali jednak rzeszowianie, którzy zarówno w trzecim i czwartym secie byli skuteczniejsi i to oni zwycięsko wyszli z pierwszej bitwy o finał.

W rywalizacji do trzech wygranych Resovia prowadzi 1:0 – najbliższy mecz odbędzie się 14 marca w Jastrzębiu-Zdroju.

MVP: Jochen Schoeps.

Asseco Resovia Rzeszów – Jastrzębski Węgiel 3:1 (25:16, 22:25, 25:20, 25:21)

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Tichaczek, Schoeps, Buszek, Penczev, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Konarski, Lotman

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Kańczok