Województwo Śląskie w 2012 roku dołączyło do 48 krajów i 180 miast na świecie rozświetlających się na niebiesko! To już po raz 4 zapraszam Państwa do rozświetlenia swojego miasta z 2 na 3 kwietnia by w geście solidarności z osobami autystycznymi przyczynić się do zmiany świadomości na temat spectrum autyzmu. Mam tez nadzieję , że tak jak w poprzednich latach nasze województwo stanie się najbardziej „zapalonym” województwem w Polsce i dołączyć do 48 krajów i 180 miast na świecie.

W poprzednich latach zapaliły się już m.in:

Katowice (Spodek, Oko Miasta), Bytom ( Opera Śląska ), Zabrze (Ratusz), Świętochłowice ( Ratusz), Będzin ( Zamek), Gliwice (Radiostacja, Starostwo ), Chorzów (Teatr Rozrywki), Częstochowa ( 2 budynki Ratusza ) i Żyrafa w Parku Śl., Wisła ( Amfiteatr), Świętochłowice ( budynek UM ), Radlin (fontanna) ..…..

http://ngo.slaskie.pl/index.php?grupa=10&kart=0&art=1395991867

FOTOGALERIA: http://ngo.slaskie.pl/index.php?grupa=6&id_menu=43

Inicjatywa została zapoczątkowana przez amerykańską organizację Autism Speaks, jest akcją ogólnoświatową, a jej celem jest zwiększanie świadomości na temat autyzmu i problemów, z jakimi spotykają się osoby z autyzmem. W 2011 roku ponad 2000 budynków w 180 miastach 48 krajach na świecie zmieniło swój kolor na niebieski, jako gest solidarności z osobami z autyzmem. Wśród błękitnych obiektów, znalazły się między innymi: Pałac Kultury i Nauki w Warszawie, Most na Wiśle w Krakowie, Empire State Building w Nowym Jorku, Pomnik Chrystusa Zbawiciela w Rio de Janeiro, Opera w Sydney, Universal Studio w Hollywood i Orlando, CN Tower w Kanadzie i wiele innych.