Wernisaż zaplanowano na godz. 18.00, a wystawę będzie można oglądać do 10 kwietnia.

Marta Stokłosa

– autorka jest bardzo młoda – kończy szkołę podstawową, a od dwóch lat interesuje się sztuką tworzenia origami. Jest samoukiem, nigdy nie brała udziału w zajęciach tego typu. Podgląda tutoriale w Internecie.

Najbardziej lubi robić smoki i na wystawie będzie można zobaczyć kilka gatunków. Niektóre nawet ruszają skrzydłami, gdy się je pociągnie za ogon! Wystawa będzie zawierać około 100 prac, niewielkich, jak to origami.

Anita „Anicetta” Stokłosa

– kiedy spoglądam na ludzi uwiecznionych na starych fotografiach, często zastanawiam się jakie mieli życie, co myśleli. Staramy się odczytać mimikę ich twarzy, uśmiechy, zmarszczki itp. W mojej pracy taka możliwość została widzom odebrana. Jestem ciekawa jakie reakcje może wywołać zastąpienie prawdziwych twarzy sprzed lat plastikową lalką. Obecność lalek była od samego początku zamysłem mojej pracy dyplomowej. Nie traktuję ich jako przedmiotów do zabawy, lecz jako obiekty artystyczne.

To dzięki nim zajęłam się również fotografią, która wzbogaca i uzupełnia moją pasję związaną z lalkami. Połączenie lalek i fotografii było więc naturalną konsekwencją mojej działalności.

Zrealizowano przy pomocy środków budżetowych miasta Jastrzębie-Zdrój.