Wtorkowe spotkanie na Jastorze przyciągnęło wielu sympatyków hokeja, którzy przy wejściu na lodowisko otrzymywali specjalny promocyjny kalendarz miasta Jastrzębie-Zdrój z udziałem hokeistów JKH GKS.
Sam mecz zwłaszcza przez dwie pierwsze tercje wydawał się być wyrównany, ale wynik 0:0 nie do końca odzwierciedlał to, co tak naprawdę działo się na tafli. Sporą przewagę posiadali bowiem gracze z Jastrzębia, którzy nie potrafili znaleźć recepty na pokonanie dobrze dysponowanego Ondreja Raszki.

Trzecia tercja, w której także od początku dominowali jastrzębianie w końcu przyniosła bramki. Pierwszą zdobył Radosław Nalewajka, a kilka minut później drugie trafienie dołożył Martin Przygodzki.

Wynik nie zmienił się już do końca meczu i gospodarze pierwsze półfinałowe starcie zapisali na swoje konto. Drugi mecz już dzisiaj o godz. 18.00.

W rywalizacji do czterech wygranych JKH GKS prowadzi 1:0.

JKH GKS JASTRZĘBIE – MMKS PODHALE NOWY TARG 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

1:0 – 45:43 – Radosław Nalewajka – Martin Przygodzki
2:0 – 48:17 – Martin Przygodzki – Radosław Nalewajka, Szymon Marzec

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) – Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski – Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka – Aleksyuk, Górny, Kulas, Plichta, Bondariev – Pastryk, Bigos, R. Nalewajka, Przygodzki, Marzec.

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Błażej Kapica) – Sulka, Haverinen, Omelyanenko, Dziubiński, Różański – Lučka, Tomasik, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica – Wojdyła, Jaśkiewicz, Zarotyński, Daniel Kapica, Olchawski – Mrugała, Imrich, Wielkiewicz, Wronka, Michalski.