Spotkanie lepiej otworzyli gospodarze, którzy za sprawą skutecznych ataków Michała Łasko toczyli wyrównaną walkę z wicemistrzami kraju. W ciągu seta obie drużyny obejmowały nieznaczne prowadzenie. O zwycięstwie w pierwszej partii zadecydowała gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali jastrzębianie wygrywając po blisko 50-minutowym secie 34:32.

Mimo emocji w secie pierwszym, kolejne nie przyniosły już praktycznie żadnych – zwłaszcza dla kibiców gospodarzy. Zarówno drugi jak i trzeci set spokojnie wygrali zawodnicy z Rzeszowa, którzy w obu partiach dysponowali zdecydowanie lepszą zagrywką. Czwarty set również lepiej rozpoczęli goście, którzy utrzymywali bezpieczną kilkupunktową przewagę kontrolując spotkanie. Jastrzębski Węgiel pod koniec seta próbował zbliżyć się do gości, jednak starania „pomarańczowych” wystarczyły tylko do zdobycia 22 punktów. Ostatecznie Jastrzębski przegrał drugie spotkanie 1:3 – kolejne spotkanie odbędzie się 20 marca w Rzeszowie. Jeśli mecz wygra Asseco Resovia, awansuje do finału rozgrywek.

MVP: Fabian Drzyzga.

Jastrzębski Węgiel – Asseco Resovia Rzeszów 1:3 (34:32, 18:25, 16:25, 22:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Kosok, Quesque, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Filippov, Popiwczak, Czarnowski.

Asseco Resovia Rzeszów: Nowakowski, Ivović, Schoeps, Drzyzga, Penchev, Dryja, Ignaczak (libero) oraz Lotman, Buszek, Holmes, Konarski, Tichacek.