Dwie pierwsze tercje optycznie należały do jastrzębian, ale żaden z hokeistów GKS-u nie znalazł recepty na dobrze dysponowanego Raszkę w bramce nowotarżan. Rozstrzygnięcie meczu i zarazem awansu do finału PHL dała trzecia tercja. Najpierw do bramki Podhala trafił Bordowski, a niecałą minutę później wynik pięknym strzałem podwyższył Kamil Górny. JKH GKS wynik ustalił na dwie minuty przed końcem, kiedy to krążek w bramce ulokował Bondariev.

Tym samym zwycięstwo 3:0 było czwartą wygraną w półfinałowym starciu z ekipą „Szarotek”. Dzięki wygranej hokeiści z naszego miasta zapewnili sobie po raz drugi w historii awans do finału. Wiadomo już, że w tym sezonie na ich szyjach zawisną już co najmniej srebrne medale, nie znany jest jednak jeszcze finałowy przeciwnik jastrzębian. W parze GKS Tychy – Ciarko KH Sanok wciąż toczy się rywalizacja (po pięciu meczach prowadzi GKS 3:2).

Pierwsze finałowe spotkania odbędą się na lodowisku Jastor 24 i 25 marca.

JKH GKS JASTRZĘBIE – MMKS PODHALE NOWY TARG 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

1:0 – 44:38 – Richard Bordowski – Leszek Laszkiewicz, Mateusz Rompkowski (5/4)
2:0 – 45:18 – Kamil Górny – Łukasz Nalewajka, Martin Przygodzki
3:0 – 57:55 – Artem Bondariev – Mateusz Rompkowski (5/3)

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) – Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski – Górny, Bryk, Urbanowicz, Steber, Ł. Nalewajka – Aleksyuk, Protivný, Kulas, Bondariev Plichta – Pastryk, Kantor, Świerski, Przygodzki, Marzec.

MMKS Podhale Nowy Targ: Raszka (Błażej Kapica) – Sulka, Haverinen, Gruszka, Dziubiński, Różański – Lučka, Tomasik, Kmiecik, Bryniczka, Damian Kapica – Mrugała, Imrich, Zarotyński, Wronka, Michalski – Jaśkiewicz, Wojdyła, Omelyanenko, Daniel Kapica, Olchawski.