Śląski finał rozgrywek o mistrzostwo Polski w hokeju na lodzie przyciągnął na Jastor rzesze kibiców. Na lodowisku zjawiła się także liczna grupa sympatyków GKS-u Tychy.

Niestety, pierwsze starcie dla jastrzębskich hokeistów nie skończyło się udanie, bowiem jastrzębianie przegrali mecz 1:2. Wszystkie bramki padły w pierwszej tercji i mimo, że JKH GKS napierał zwłaszcza w trzeciej tercji to nie zdołał zdobyć wyrównującej bramki.

W rywalizacji do czterech zwycięstw tyszanie prowadzą 1:0 – kolejne spotkanie finału PHL już dziś na Jastorze o godz. 18.00

JKH GKS JASTRZĘBIE – GKS TYCHY 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

0:1 – 08:45 – Jakub Witecki – Jurij Kuzin
1:1 – 09:10 – Roman Němeček – Petr Polodna, Leszek Laszkiewicz
1:2 – 19:49 – Nicolas Besch – Adam Bagiński

JKH GKS Jastrzębie: Odrobny (Zabolotny) – Němeček, Rompkowski, Laszkiewicz, Polodna, Bordowski – Protivný, Bryk, Urbanowicz, Steber, Przygodzki – Aleksyuk, Górny, Kulas, Bondariev, Plichta – Pastryk, Kantor, Danieluk, Ł. Nalewajka, Marzec.

GKS Tychy: Žigárdy (Kosowski) – Kotlorz, Besch, Vitek, Kartoshkin, Kogut – Hertl, Ferenc, Kuzin, Rzeszutko, Witecki – Sokół, Pociecha, Bagińśki, Galant, Woźnica – Wanacki, Majoch, Kolusz, Parzyszek, Guzik.