Uczniowie wystartowali w zawodach finałowych XXXVIII Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej, które odbyły się w Częstochowie od 31 marca do1 kwietnia. W zawodach wzięło udział ok. 370 uczniów reprezentujących szkoły z całej Polski, w tym najlepsze szkoły techniczne corocznego rankingu „Perspektyw” z Nowego Sącza czy Krakowa.

Uczniowie klasy IVTM w zawodzie technik mechatronik, Kamil Smyczek i Daniel Kłódka, znaleźli się w gronie laureatów i finalistów w kategorii mechatronicznej.

Kamil, do już bogatego wykazu sukcesów (laureat XL Olimpiady Wiedzy Technicznej 2014 i finalista XVI Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”w 2014), dołączył tytuł laureata zajmując trzecią lokatę. Daniel, zajmując dziesiątą lokatę, uzyskał tytuł finalisty.

Fantastyczna passa Kamila została podtrzymana i po sukcesie na olimpiadzie w Częstochowie, tym razem jeszcze lepsze wiadomości nadeszły z Bydgoszczy. Kamil został laureatem XVII Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”, zajmując drugą lokatę w kategorii elektronicznej. Tym samym poprawił zeszłoroczny wynik, kiedy to zajął czwartą lokatę uzyskując tytuł finalisty olimpiady. Sukces ten jest tym większy, że w pokonanym polu zostawił on uczniów renomowanych szkół technicznych np. z Krakowa, Lublina czy Nowego Sącza, którzy w większości są uczniami klas o profilu elektronicznym.

Finały Olimpiady rozegrane zostały 16 i 17 marca w Rzeszowie na Wydziale Elektrotechniki i Informatyki tamtejszej Politechniki.

Opiekunem uczniów, także w poprzednich latach, jest Jacek Kluba.

Wielkie gratulacje dla obu uczniów.