Tegoroczny majowy długi weekend to termin startu III edycji Jastrzębskich rajdów rowerowych, imprezy, która w ubiegłym roku przyciągnęła wielu miłośników rowerowej przygody z naszego miasta i okolic. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie odbyło się aż sześć rowerowych wypadów na dwóch kółkach, a łączna suma przejechanych kilometrów wyniosła ponad 700 kilometrów.

– Również w tym sezonie zapowiada się ciekawa impreza, ponieważ na uczestników czekają dwie zupełnie nowe trasy. Jak zwykle, każdy  wyjazd to sto lub więcej kilometrów  – znaczna część po górskich szlakach. Należy więc być przygotowanym na ogromny wysiłek, ale i na dobrą zabawę – mówi Tomasz Czarnota, jeden z organizatorów rowerowej imprezy.

Charakterystyka tras będzie zróżnicowana, będą  stosunkowo łatwe, ale i takie z wyższym stopniem trudności, zwłaszcza na podjazdach.

Startujemy zawsze o godzinie 8:00 z placu przy ul. Warszawskiej 6. Zapisów można dokonywać w sklepie rowerowym, a koszt jednorazowego udziału w rajdzie to 15 złotych – mówi Tomasz Czarnota.

Każdy z uczestników otrzymuje napoje izotoniczne na starcie i w trasie przejazdu oraz poczęstunek energetyczny w postaci owoców, batonów itp.  Z opłaty wpisowego zwolnione są panie oraz osoby niepełnoletnie w towarzystwie prawnego opiekuna.

Terminy tegorocznych rajdów prezentują się następująco:

02.05 – Wisła – Przysłop pod Baranią Górą
31.05 –
Czantoria Wielka
21.06 –
Ustroń – Równica
11.07 –
Orłowa – Grabowa – Trzy Kopce Wiślańskie
30.08 –
Wisła – Stożek Wielki

Imprezę organizuje Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso oraz sklep rowerowy Tomazi Bike. Partnerem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju.
Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój, Anna Hetman.