Wystawa prezentuje malarstwo studentki ASP w Krakowie – Magdaleny Skóry oraz lokalnego rzeźbiarza Bogdana Krauze i jest próba konfrontacji dwóch różnych osobowości artystycznych, które łączy pasja tworzenia.

Magdalena Skóra tworzy najchętniej w technice olejnej lub suchej pasteli, malując m.in. pejzaże, martwą naturę i portrety. Obecnie jest studentką II roku Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Konserwacji i Renowacji Dzieł Sztuki.  Jest dwukrotną laureatką Stypendium Prezydenta Miasta Jaworzna w dziedzinie Kultury oraz licznych wyróżnień na szczeblu miejskim, ogólnopolskim i międzynarodowym.

Najbardziej cenionym przez Bogdana Krauze materiałem jest drewno, w którym rzeźbi od lat 80. Jednak rzeźby zaprezentowane na wystawie będą wykonane w graficie. Tematyka prac wykonywanych w tym materiale oscyluje głownie wokół pracy górnika, wierzeń i legend związanych z tym zawodem, a także sfery sakralnej. Od 2011 roku czynnie włączył się w polsko-czeski projekt: „Ginąca twórczość plastyczna środowisk górniczych z miast Jastrzębie- Zdrój i Karwina”.