Wsiadając do autobusu należy zbliżyć kartę do kasownika. W ten sposób zarejestrujemy przejazd. W przypadku elektronicznej portmonetki – e-karty biletów jednorazowych, kartę należy powtórnie zbliżyć do kasownika przy wysiadaniu z pojazdu – tłumaczy Benedykt Lanuszny, dyrektor biura Międzygminnego Związku Komunikacyjnego. Pozwoli to na zwrócenie nadwyżki zapłaconego przejazdu, ponieważ kasując przy wsiadaniu bilet z elektronicznej portmonetki system pobierze maksymalną opłatę za przejazd.

Międzygminny Związek Komunikacyjny realizuje projekt: Wsparcie obsługi i bezpieczeństwa pasażerów MZK Jastrzębie innowacyjnymi systemami informatycznymi.

Jest to naprawdę duże przedsięwzięcie, które bardzo usprawni oraz poprawi komfort jazdy autobusami. Gminy wchodzące w skład Międzygminnego Związku Komunikacyjnego będą miały na swoim terenie jeden z najnowszych systemów w Polsce – dodaje Benedykt Lanuszny.

Do końca czerwca obowiązywać będą jeszcze wszystkie rodzaje biletów papierowych, a ich zakup będzie możliwy w dotychczasowych punktach dystrybucji.