Z okazji tego muzycznego wydarzenia przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym wygrać można było zaproszenie dla dwóch osób. Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na pytanie "Jaki tytuł nosi ostatnia płyta zespołu wydana w 2013 roku?"
Poprawna odpowiedź powinna brzmieć: "Polonium". 

Wśród poprawnych nadesłanych odpowiedzi wyłoniono zwycięzcę, którym została pani Jadwiga. Serdecznie gratulujemy.

Kilka słów o zespole…

MOTION TRIO to ewenement na światowym i europejskim rynku muzycznym. Muzycy – Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek i Marcin Gałażyn, wykorzystują w swej twórczości wszelkie zalety akordeonu, odkrywają wciąż nowe możliwości tego instrumentu i zmieniają jego oblicze.

Na przestrzeni ostatnich lat zespół prowadził kursy mistrzowskie, m.in. w londyńskiej Royal Academy of Music, na University of Chicago, na festiwalu Red Sea Jazz Festival w Eilat (Izrael), w Konserwatorium Narodowym w Paryżu. W styczniu 2008 r. trio zostało entuzjastycznie przyjęte w nowojorskiej Carnegie Hall, gdzie zaprezentowało muzykę Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara oraz własną. Muzycy są laureatami wielu prestiżowych nagród

MOTION TRIO gra na akordeonach Pigini Sirius Millenium, uważanych za najlepsze akordeony na świecie. W Jastrzębiu-Zdroju zespół wykona utwory Fryderyka Chopina oraz własne kompozycje.

Bilety w przedsprzedaży 40 złotych, w dniu koncertu 50 złotych do kupienia w kasie kina Centrum, Domu Zdrojowym, Galerii Historii Miasta oraz na stronie www.bilety24.pl