Redaktor radiowej „Trójki”, a także m.in. konferansjer imprez kabaretowych czy autor książek był gościem spotkania w ramach Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w jastrzębskiej placówce.

Artur Andrus w czasie spotkania z licznie przybyłymi jastrzębianami opowiadał o swoich doświadczeniach w pracy zawodowej, a także tych najnowszych – muzycznych. Z wypełnionej po brzegi sali padało wiele pytań, na które gość odpowiadał bardzo chętnie i z dużą dawką humoru.

Jastrzębianie mogli dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy odnośnie tworzenia tekstów piosenek czy wierszy, ale dziennikarz chętnie opowiadał także jak wspomina m.in. występ na festiwalu Przystanek Woodstock, współpracę z wieloma kabareciarzami czy polskimi artystami. Na specjalną prośbę publiczności stworzył także krótki wiersz.

Spotkanie odbyło się w ramach corocznego Tygodnia Bibliotek, który odbywa się w dniach 8-15 maja. W tym czasie organizowane są działania popularyzujące książkę, literaturę i biblioteki. Hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek brzmi "Wybieram Bibliotekę".

Kolejne spotkanie w bibliotece odbędzie się już dziś o godz. 18.00 – gościem będzie Marek Tomalik
– podróżnik, pasjonat i znawca Australii.