W tym roku na festiwal przyjechało ponad 60 formacji tanecznych a w śród nich jastrzębskie Studio Ruchu i Tańca Szok. Festiwal był dwuetapowy, czyli półfinał i finał. Tylko połowa startujących grup kwalifikowała się do kolejnego etapu. Wszystkie trzy grupy Szoku zakwalifikowały się do koncertu galowego i rywalizowały o miejsca na podium.

Podczas wręczania nagród wszystkim tancerzom Szoku towarzyszyły wielkie emocje, ponieważ konkurencja była na bardzo wysokim poziomie, a jury bardzo wymagające. Gdy konferansjer wyczytywał kolejne miejsca, kciuki zaciskały się coraz mocniej. Grupa hip-hop do 11 lat, Szok dzieci, zdobyła pierwsze miejsce, Szok Fresh w kategorii hip-hop do 15 lat zdobył drugie miejsce i najstarsza grupa Szok Crew pierwsze miejsce w kategorii hip-hop powyżej 15 lat. Do Studia Ruchu i Tańca Szok trafiła także główna nagroda Grand Prix.

Wydawało by się, że to koniec dobrych informacji ze Skarżyska, ale Studio Ruchu i Tańca Szok czekała jeszcze jedna bardzo dobra wiadomość, a mianowicie prezes Polskiego Związku Tańca Freestyle po obejrzeniu prezentacji wszystkich grup Szoku postanowił dać im dziką kartę na Mistrzostwa Europy IDO Hip-hop, Break Dance i Electric Boogie, które w tym roku odbędą się w Kielcach. Jest to wielkie wyróżnienie dla jastrzębskich tancerzy jednak nie wiadomo czy skorzystają z propozycji, ponieważ udział w tej imprezie pokrywa się z terminem Międzynarodowego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie ,do którego zespół zakwalifikował się na początku kwietnia tego roku.