W tym samym dniu -1 czerwca- na terenie naszego kraju, w tym samym czasie, młodzież, zaangażowane organizacje, służby mundurowe, placówki oświatowe, będą głosić hasła promujące idee programu profilaktycznego „Profilaktyka a Ty”: ,,Zwolnij, nie musisz biec”, ,,Warto żyć trzeźwo”, ,,Przyjaźń jest silniejsza niż narkotyk”. Jest to tylko kilka przykładów spośród wielu haseł, które w tym czasie będą rozbrzmiewać w naszym kraju.

Dokładnie o godz. 14.00 wszyscy uczestnicy akcji zatrzymają się, by razem, we wspólnocie obywatelskiej i społecznej, wybić przez 60 sekund rytm serc. Serc, które troszczą się o drugiego człowieka, serc, które walczą o zdrowe życie. To tylko 60 sekund – niby tak niedużo, a przecież znaczy tak wiele.

Zapraszamy wszystkie osoby do zaangażowania się w akcję i działania, które będą miały miejsce 1 czerwca od godz. 12.00 pod Galerią Jastrzębie przy ul. Warszawskiej. Zaplanowano szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Punktualnie o godz. 14.00 finał akcji „Zryw Wolnych Serc”.