Pogoda i frekwencja na starcie niedzielnych zmagań dopisały. Punktualnie o godzinie 11.00 spod Urzędu Miasta wyruszyły w ponad 5-kilometrową trasę uczestniczki II edycji Jastrzębskiego Biegu Kobiet. Zanim sam bieg się rozpoczął panie na murawie stadionu miejskiego miały okazję do wzięcia udziału w rozgrzewce prowadzonej przez profesjonalnych instruktorów. Dzięki sponsorom na zawodniczki czekały też kolorowe pakiety startowe oraz wyjątkowe zielone koszulki.

Na stadionie przygotowano wiele atrakcji – m.in. Biegusiowe Przedszkole czy Miasteczko Zabaw. Dzięki uprzejmości Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu na panie czekały także stanowiska do masażu.

Zwyciężczynią II edycji biegu „Kobiety na 5+” została Ewa Kucharska z Pszczyny (czas: 18:15), drugie miejsce zajęła Agnieszka Cader (czas: 18:40), a na trzecim stopniu podium uplasowała się jastrzębianka, Aneta Suwaj (czas:18:56).