Chodziło oczywiście o Równicę, którą nasi kolarze zdobywali już niejednokrotnie. To w ubiegłym sezonie udało się wjechać rekordowej liczbie rowerzystów. Wtedy szczyt zdobyło aż 105 osób. Jak będzie w najbliższą niedzielę?

21 czerwca szykuje się powtórka z rozrywki, czyli kolejna wyprawa na dwóch kółkach. Na starcie tradycyjnie stoisko z napojami izotonicznymi, owocami i energetyczną przekąską. Zapisy na rajd potrwają od godziny 7.15 do 8.00, bo najpóźniej około 8.15 planowany jest start. W zwartej kolumnie cykliści pojadą ul. Północną i przetną aleję Piłsudskiego. Na mapie przejazdu będą jeszcze Pielgrzymowice, Golasowice, Jarząbkowice i Drogomyśl. Po przecięciu "Wiślanki" dalej pojadą już wzdłuż Wisły przez Ochaby i Skoczów, po czym zgrupują się w parku w Ustroniu, gdzie czekał będzie punkt bufetowy.

Organizatorzy imprezy zapewniają, że jest to najłatwiejszy ze wszystkich rajdów, a trasa jest możliwa do pokonania praktycznie na każdym rowerze. Oczywiście rower musi być sprawny technicznie. Każdy uczestnik powinien posiadać zapasowe dętki i niezbędne narzędzia.

Warto więc przełamać się i spróbować swoich sił, ponieważ zdobycie tego beskidzkiego szczytu rowerem, może być wspaniałą przygodą. W umówionym miejscu na szczycie ekipa zgrupuje się ponownie, gdzie po raz trzeci będzie możliwość posilenia się oraz uzupełnienia płynów na powrotną drogę .

Wpisowe na rajd wynosi 15 złotych. Panie chcące wziąć udział w wyprawie nie wnoszą opłaty, podobnie jak osoby niepełnoletnie, które pojadą z prawnym opiekunem.

Organizatorami rajdów jest Jeździecki Klub Sportowy Equi Verso oraz sklep rowerowy Tomazi Bike. Partnerem imprezy jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Patronat honorowy nad tegoroczną edycją objęła Prezydent Miasta Jastrzębie-Zdrój Anna Hetman.