Kapitan Torino FC pojawił się wraz z rodziną na boisku przy ul. Moniuszki, by wraz z prezydentem miasta Anną Hetman podpisać umowę o przekazaniu darowizny na rzecz przebudowy boiska w jarze właśnie przy ul. Moniuszki. W miejscu, gdzie powstanie nowy obiekt miała miejsce także konferencja prasowa, podczas której prezydent miasta podziękowała piłkarzowi za inicjatywę i finansowy wkład w budowę boiska, a także zdradziła kilka informacji dotyczących samej budowy obiektu.

Być może jeszcze w tym roku wykonamy projekt budowlano-wykonawczy i na jego bazie będziemy wiedzieć dokładniej jakie środki będą potrzebne do wykonania boiska. W tej chwili mamy szacunkowy koszt w granicach 500-600 tysięcy złotych, ale projekt pokaże nam jaka będzie to konkretnie kwota – mówiła Anna Hetman.

Sam reprezentant Polski podczas konferencji i chwilę po niej udzielił dziennikarzom wielu obszernych wywiadów, pozował do zdjęć, rozdawał autografy i znalazł także chwilę, by rozegrać krótki mecz z młodymi chłopcami z osiedla Przyjaźń.

Wiadomo, że w dzisiejszym świecie pieniądze są bardzo ważne, a każdy chciałby, żeby to miasto wyglądało jak najlepiej. Urząd Miasta mając wiele różnych zadań do wykonania i wiele na głowie nie zawsze wyczaruje na zawołanie odpowiednią ilość pieniędzy, dlatego cieszę się tym bardziej, że udało mi się dużą część tego boiska sfinansować i że z pewnością to także przyspieszy jego powstanie – mówił Kamil Glik.

GALERIA ZDJĘĆ

RELACJA VIDEO na kanale miasta w serwisie YouTube