Shafranovich występuje na pozycji przyjmującego. Urodził się 2 kwietnia 1983 roku w Pryłukach na Ukrainie. Jest reprezentantem Izraela, do którego wyemigrował wraz z rodzicami w 1994 roku. Zasięg zawodnika w ataku wynosi 350 cm, zaś w bloku 335 cm.

Kolejnym nabytkiem jastrzębskiej drużyny jest 24-letni siatkarz występujący na pozycji środkowego. Piotr Hain pochodzi ze Śląska, urodził się w Tarnowskich Górach. Zawodnik mierzy 207 cm, a jego zasięg w ataku wynosi 350 cm, zaś w bloku – 330 cm. Hain zastąpi na tej pozycji Grzegorza Kosoka, który po sezonie spędzonym w drużynie „pomarańczowych” opuścił szeregi jastrzębian.

Jastrzębski może pochwalić się także innymi nowymi nabytkami, którymi oficjalnie zostali: libero Adrian Mihułka oraz 21-letni leworęczny atakujący Maciej Muzaj. Pierwszy z zakontraktowanych zawodników ostatnio występował w I-ligowej TS Victorii PWZS Wałbrzych, natomiast Muzaj miał okazję grać na parkietach PlusLigi w barwach PGE Skry Bełchatów.

Przypomnijmy, że drużyna JW najbliższy sezon rozpocznie pod wodzą nowego szkoleniowca – Marka Lebedewa, byłego szkoleniowca Berlin Recycling Volleys, który zastąpił na tym stanowisku Roberto Piazzę.

Z klubem pożegnał się także Michał Łasko, który w Jastrzębiu-Zdroju spędził cztery sezony, a najbliższy spędzi w Chinach. W tym samym klubie (Sichuan Chengdu) zagra z nim Zbigniew Bartman, który w Jastrzębskim Węglu występował w sezonie 2011/2012 i 2014/2015. W klubie nie zobaczymy także Krzysztofa Gierczyńskiego, który rozegrał w pomarańczowej koszulce ostatnie trzy sezonu i w wieku 39 lat postanowił zakończyć sportową karierę. W klubie zdecydował się pozostać słowacki rozgrywający, Michal Masny.