Podczas spotkania z dziennikarzami oraz obecnymi na boisku sympatykami klubu włodarze GKS-u przedstawili plany i zamierzenia związane z jego dalszym funkcjonowaniem.

Chcemy wiele rzeczy unormować, a istotną kwestią będzie w tym miejscu współpraca na linii klub-kibice-samorząd, dlatego chciałbym byśmy mogli wspólnie popracować, także przy budowaniu strategii dla sportu w mieście – mówił prezes klubu, a zarazem prezes Jastrzębskiego Klastra Innowacji, Dariusz Stanaszek.

Podczas konferencji głos zabrała także Anna Hetman, która przedstawiła sytuację, dotyczącą wsparcia GKS-u przez miasto.  – Miasto zawsze wspierało kluby i nigdy nie było tak, by w pełni finansowało któryś z klubów sportowych. Dla mnie osobiście jest bardzo istotne, by sport w Jastrzębiu funkcjonował na bardzo dobrym poziomie, ale przede wszystkim musi być opracowana strategia, której się będziemy trzymać. Wsparcie polegać ma na współfinansowaniu, ale także na kwestiach organizacyjnych, czyli m.in. na udostępnianiu bazy sportowej takiej jak choćby stadion miejski. Miasto z tego tytułu ponosi wysokie koszty, a to także wsparcie dla klubu.

Chciałabym również zapewnić, że staramy się, by jak najszybciej uruchomić środki finansowe i wspomóc klub, bo to teraz jest najważniejsze.

Pracujemy również nad tym, by wprowadzić takie zmiany do uchwały, która dotąd obowiązywała, aby dotacje dla klubów mogły być przekazywane dwa razy w roku, a nie jak dotychczas – mówiła prezydent miasta.

W spotkaniu wziął udział również dotychczasowy prezes, Arkadiusz Kuta, który odpowiadał będzie za prowadzenie zespołu. Wraz z trenerem Grzegorzem Łukasikiem omówił on przygotowania drużyny do zbliżającego się sezonu, a także opowiedział o roszadach w składzie GKS-u 1962.

W konferencji udział wzięli także: prezes Ogólnopolskiego Klastra Innowacyjnych Przedsiębiorstw oraz przewodniczący Rady Nadzorczej klubu Bogdan Węgrzynek, prezes Polskiej Grupy Biznesowej Adam Wójcik, wiceprezes klubu Robert Kurzacz, członek Rady Nadzorczej odpowiedzialny za rozwój dzieci i młodzieży Dariusz Kozielski.