Każde wsparcie jest ważne i będziemy starać się pomagać szpitalowi poprzez zakup kolejnych urządzeń. Zależy nam na tym, żeby sprzęt medyczny służył mieszkańcom naszego miasta, ale nie tylko, bo jest to szpital wojewódzki, więc żeby mogło z niego skorzystać jak najwięcej osób – podkreśla prezydent Anna Hetman.

Zestaw do pomiarów parametrów hemodynamicznych oraz pompy infuzyjne strzykawkowe trafiły na Oddział Kardiologiczno-Wewnętrzny.

Uzyskując nowy sprzęt załatwiamy dwie rzeczy. Tzw. inteligentna pompa do kontrapulsacji wewnątrzaortalnej to jest narzędzie, które służy do leczenia, a obok mamy urządzenia do monitorowania skutków tego leczenia, jak również do monitorowania skutków naszej terapii, którą stosujemy u najciężej chorych pacjentów – wyjaśnia Henryk Sobocik, lekarz zarządzający oddziałem.

Zestaw do pomiarów parametrów hemodynamicznych kosztował 84 240 zł. Jest to nowoczesne, zaawansowane technologicznie urządzenie medyczne, służące m.in. do oceny hemodynamicznej układu krążenia metodą termodylucji przezpłucnej, metodą analizy krzywej ciśnienia tętniczego krwi, do pomiaru rzutu serca metodą nieinwazyjną oraz pomiaru saturacji krwi żylnej. Urządzenie zostało zaprojektowane głównie na potrzeby oddziałów szpitalnych, gdzie istnieje potrzeba szybkiego i nieinwazyjnego uzyskania informacji o stanie hemodynamicznym pacjenta.

Pompy infuzyjne strzykawkowe zostały zakupione za kwotę 14 536, 80 zł. Są to nowoczesne, a jednoczenie niezwykle przydatne i proste w obsłudze urządzenia medyczne. Pompy infuzyjne są specjalistycznymi urządzeniami służącymi do podawania leków oraz płynów infuzyjnych. Wykorzystywane są praktycznie na każdym oddziale szpitalnym oraz stanowią ich niezbędne wyposażenie.