Takich wartości zobowiązali się dochować nauczyciele, którzy w wyniku postępowań egzaminacyjnych uzyskali stopień nauczyciela mianowanego.Uroczystość wręczenia aktów nadania odbyła się 27 sierpnia w Urzędzie Miasta. Zawodowego awansu pogratulowała zgromadzonym prezydent miasta Anna Hetman.

Jest w życiu każdego nauczyciela taki ważny moment, w którym uzyskuje tytuł nauczyciela mianowanego. Jest to potwierdzenie jego dużych umiejętności, doświadczenia, ale również i zobowiązanie do przestrzegania słów przysięgi zawartych w Karcie Nauczyciela. Życzę wam, aby te kolejne lata przyniosły jak najwięcej ciekawych chwil dla waszego rozwoju zawodowego i osobistego, abyście wytrwali w tym o czym marzyliście i nad czym pracowaliście przez te wszystkie lata. Wszystkiego dobrego – powiedziała pani prezydent.

Stopień nauczyciela mianowanego uzyskało 27 osób. Postępowania egzaminacyjne prowadzone były przez okres wakacji.

Przy okazji nadania mianowań nauczycielom,  pani prezydent powierzyła również sprawowanie pieczy nad 8 szkołami nowym dyrektorom, życząc im, aby kolejne pięć lat było latami spokojnymi pomimo zmian i trudności, które związane są ze zmianami prawa oświatowego.

Życzę, aby w każdej naszej placówce oświatowej działo się jak najlepiej, a nowo wybranym dyrektorom, w szczególności nowym twarzom, abyście się szybko wdrożyli i odnaleźli dobrze w kręgu swoich koleżanek i kolegów. Myślę, że razem, w gronie którym tu jesteśmy pokonamy wszystkie trudności, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć. Jeszcze raz gratuluję i życzę wszystkiego dobrego nowo wybranym dyrektorom na kolejne lata – podsumowała prezydent Anna Hetman.