W niedzielę 30 sierpnia grupa rowerzystów przejechała blisko 130 kilometrów. Zanim jednak rozpoczęła się jazda w kierunku Beskidu Śląskiego punktualnie o 8.00 uczestnikom wszystkich tegorocznych rajdów wręczono pamiątkowe medale. Prezydent miasta Anna Hetman oraz zastępca dyrektora MOSiR-u, Michał Szelong gratulowali rowerzystom tegorocznych osiągnięć i życzyli udanego wypadu.

W serdecznej atmosferze i pełni humorów rowerowi zapaleńcy wystartowali w kierunku Beskidu Śląskiego, przemierzając kolejno Pielgrzymowice, Golasowice, Jarząbkowice, Drogomyśl, a dalej już brzegiem Wisły przez Ochaby i Skoczów, aż do parku w Ustroniu, gdzie  czekał jeden z punktów bufetowych.

W tym dniu każda kropla wody, każdy kęs arbuza smakował jak nigdy. Upał dawał nieźle popalić, ale najgorętsze było dopiero przed nami – opowiada Tomasz Czarnota, organizator rajdów.
Po krótkim odpoczynku kolorowy peleton skierował się w stronę centrum Wisły, a stamtąd w kierunku stacji narciarskiej Stożek "skrótem" odkrytym w ubiegłym roku. Ten "skrót" tak naprawdę dał niezły wycisk co wiązało się ze sporym podjazdem. Ostatnie kilometry to wymagająca i stroma szutrowa droga w samym sercu Beskidów aż do schroniska PTTK pod szczytem.

Tym samym ponad 100-osobowa grupa zakończyła kolejną edycją rowerowej imprezy, która z roku na rok cieszy się co raz większą popularnością.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji. We wszystkich etapach wzięło udział ponad 200 osób! Hasło „Rozkręcamy miasto” jest więc jak najbardziej na miejscu – podsumowuje Tomasz Czarnota.

Organizatorzy pragną podziękować także sponsorom, partnerom i patronom medialnym, a także policjantom z KMP w Jastrzębiu-Zdroju, którzy zabezpieczali przejazdy przez skrzyżowania oraz Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Jastrzębiu-Zdroju za ufundowanie medali.

GALERIA ZDJĘĆ Z FINAŁOWEGO RAJDU