O potrzebie współpracy z mieszkańcami prezydent wspominała już podczas swojej kampanii wyborczej. Po objęciu stanowiska wielokrotnie pokazała, że ważna jest dla niej opinia jastrzębian (powołała Radę Sportu, Radę Biznesu, w chwili obecnej organizuje Radę Kultury, oddała do użytku mieszkańców serwis do konsultacji społecznych, regularnie spotyka się z organizacjami pozarządowymi). W ostatnim czasie wielu jastrzębian pyta o możliwość spotkania z panią prezydent i przedyskutowania w większym gronie ważnych dla nich kwestii. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, prezydent podjęła decyzję o umożliwieniu mieszkańcom regularnych, comiesięcznych spotkań, w czasie których poruszane będą najistotniejsze dla miasta sprawy. Spotkania odbywać się będą w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca.

Pierwsze z nich odbędzie się już 7 września o godzinie 17.00 w sali Rady Miasta jastrzębskiego magistratu. Spotkanie poświęcone będzie komunikacji miejskiej.

Zachęcamy do śledzenia strony www.jastrzebie.pl, gdzie sukcesywnie pojawiać się będą informacje na temat dat i tematyki kolejnych spotkań.

Mam nadzieję, że będziecie Państwo korzystać z możliwości wpływania na kształt i funkcjonowanie naszego miasta. Mimo trudnej sytuacji w mieście chcę w nim wiele zmienić, nie chcę jednak robić tego sama – potrzebna mi Wasza pomoc i cenne sugestie. Jestem otwarta na wszelkie propozycje i chętnie wsłucham się w Wasz głos – zapewnia prezydent miasta Anna Hetman.