Wspólna zabawa rozpoczęła się o godz. 16.00. Na placu przed kinem Centrum można było zobaczyć wystawę plenerową, a koncert dał Mateusz Nagórski, który zabrał przybyłych w muzyczną podróż przez najpiękniejsze utwory Jacka Kaczmarskiego.

W tym samym czasie na uczestników tego wydarzenia czekały atrakcje rodem z PRL-u – kultowy kiosk „Ruchu”, budka z piwem, a także stare, zabytkowe samochody. Dużym zainteresowaniem cieszył się także zaparkowany na środku placu Żuk, z którego wydawane były okolicznościowe gazety w stylu prasy z okresu historycznych wydarzeń, a także jabłka i „Kropla Porozumienia”, czyli oranżada i woda mineralna w charakterystycznej szklanej butelce.

Wśród mieszkańców obecnych przed kinem Centrum zobaczyć można było także aktorów Teatru Monitoring, którzy odgrywali różnego rodzaju scenki przy pomocy kreacji rodem z lat 80-tych. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Wilk, który dał koncert wraz z zespołem „Wolf”.

Tego dnia nie zabrakło również emocji sportowych. Szlakiem jastrzębskich kopalń wyruszyła wycieczka rowerowa, której start i metę zaplanowano na kąpielisku Zdrój. Tutaj też rozegrany został turniej siatkówki plażowej „35 plus”.

OBEJRZYJ FILMOWĄ RELACJĘ

GALERIA ZDJĘĆ Z WYDARZENIA