Zagadnienie to realizujemy poprzez wzbogacanie wiedzy dziecka o zdrowiu własnym i innych, tworzenie warunków do zaspokajania potrzeby zdrowotnej u dzieci oraz nabywanie umiejętności dbania o zdrowie.

W pierwszych dniach  września nauczyciel dzieci pięcioletnich nawiązał współpracę z Pijalnią soków,w której sprzedawana jest również  zdrowa żywność i prowadzi się warsztaty dla dzieci. 18 września dzieci poznały to miejsce. Uczestniczyły w warsztatach z zakresu zdrowego odżywiania, wypiły sok owocowy i słuchały dlaczego tak ważne jest to, co jemy.

Współpraca z pijalnią soków jest ważna, gdyż bieżący rok szkolny rozpoczyna się zmianami żywienia w przedszkolach. Picie soków naturalnych jest jednym z wielu sposobów zaspakajania potrzeby zdrowotnej. W Publicznym Przedszkolu Nr 23 od kilku lat dzieci korzystają z tzw. „stołu szwedzkiego” w trakcie śniadań, co motywuje dzieci do samodzielnego przygotowywania kanapek, przełamując często niechęć do nielubianych wędlin czy warzyw. Przedszkolaki uczestniczą w wyjazdach na „Zielone Przedszkole” nad morze (w ostatnich latach do ośrodka w Pobierowie).

inf. nad. Dorota Kolanko, dyrektor Publicznego Przedszkola Nr 23