Bohaterem meczu z drużyną Górnika II Zabrze był Daniel Szczepan, który zapisał na swoje konto hat-tricka. Natomiast wynik otworzył w 25. minucie Dawid Weis.

To pierwsza porażka Górnika II Zabrze od połowy sierpnia. Sobotni rywal GieKSy zajmował dotychczas lokatę w ścisłej czołówce tabeli i w poprzednich spotkaniach rozbił m.in. Szombierki Bytom (3:0), Ruch Zdzieszowice (4:0) czy Ruch II Chorzów (4:1). Dzięki okazałej wygranej jastrzębianie złapali kontakt z drużynami zajmującymi lokaty gwarantujące utrzymanie w III lidze – aktualnie zajmują ósmą lokatę. Kolejnym przeciwnikiem naszego zespołu będzie za tydzień przy Harcerskiej Skra Częstochowa.

Górnik II Zabrze – GKS 1962 Jastrzębie 0:4 (0:2)

0:1 Dawid Weis ’25
0:2 Daniel Szczepan ’35
0:3 Daniel Szczepan ’49
0:4 Daniel Szczepan ’63

Górnik II: Poloczek – Staszczak, Wolniewicz, Teichman, Gwaze – R.Wolsztyński (73′ Papis), Barbus (56′ Rutkowski), Kurzawa, Cupriak (46′ Piasecki) – Janota (32′ Urynowicz) – Skrzypczak

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Duda – Musioł, Gorzała (66′ Staniczek), Weis (86′ Zajączkowski), Kopacz (76′ Szczęch) – Jadach – Szczepan (76′ Caniboł)