Jest to profilaktyczne przedsięwzięcie, w którym uczniowie bardzo chętnie biorą udział, ponieważ stwarza duże szanse na sukces, zaistnienie w grupie rówieśniczej, a przede wszystkim pokazanie swoich zainteresowań i talentów.

                Tym bardziej jesteśmy dumni, że po raz pierwszy wśród 30 laureatów z całej Polski znalazła się nasza uczennica Karolina Łyp (absolwentka SP 18, aktualnie uczennica G 3, ale nadal w ZS 12). Za pracę konkursową „Warto pomagać”, wykonaną z modeliny otrzymała dyplom laureata oraz zdobyła główną nagrodę – laptopa. W tym szczególnym dla Karoliny dniu towarzyszyli jej rodzice – państwo Beata i Andrzej Łyp oraz pedagog szkolny a, zarazem opiekun Gabriela Szulik. Uroczystość rozdania głównych nagród miała miejsce 23 września podczas XV Finału ogólnopolskiej kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł w Centrum Olimpijskim w Warszawie. Gala finałowa przebiegała w przyjaznej atmosferze, prowadzący Jakub Porada z humorem prowadził rozmowy z laureatami , wypytywał ich o ich prace konkursowe, które były prezentowane wszystkim gościom na dużych telebimach. Po części oficjalnej, z wielką przyjemnością i z dużym zainteresowaniem zwiedziliśmy znajdujące się w Centrum Olimpijskim – Muzeum Sportu i Turystyki. W tym miejscu chciałabym nadmienić, że oprócz zdolności plastycznych, Karolina posiada predyspozycje sportowe.

                Z kolei Karol Figas z klasy III b, również otrzymał wyróżnienie w konkursie plastycznym „Warto pomagać”. Przyznany dyplom laureata  i nagrodę rzeczową otrzyma na najbliższej akademii szkolnej.

                Obojgu laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i szlifowania swoich talentów. A zainteresowanych  przebiegiem całej ceremonii wręczania nagród w Warszawie odsyłamy do galerii zdjęć, która będzie dostępna na stronie internetowej www.trzezwyumysl.pl /finał, galeria zdjęć/.

inf. nad. Gabriela Szulik