Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od Mszy Świętej w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, której przewodniczył ksiądz proboszcz Antoni Pudlik – wieloletni kapelan i przyjaciel Zespołu Szkół. Eucharystię ubogacił występ chóru parafialnego Cantantes Domino. Następnie wszyscy udali się do kompleksu Dąbrówka, gdzie miała miejsce część artystyczna. Dyrektor Daria Gieroń przywitała zgromadzonych gości. Na jubileuszu nie zabrakło przedstawiciela Urzędu Marszałkowskiego, który jest organem prowadzącym szkołę. Swoją obecnością zaszczyciła prezydent miasta Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman, przewodniczący Rady Miasta, przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Jastrzębiu-Zdroju, Straży Miejskiej, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedszkoli, instytucji, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Rehabilitacyjnego dla Dzieci wraz z personelem medycznym, sponsorzy, byli dyrektorzy i nauczyciele, a także absolwenci szkoły.

Zebrani goście mieli okazję zobaczyć dwa filmy przygotowane specjalnie na tę uroczystość, przedstawiające historię i działania szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny. Nie obyło się bez wzajemnych podziękowań, wspomnień, refleksji.

To wielka duma móc doczekać tak zaszczytnego jubileuszu oraz tego, że szkoła może poszczycić się wieloma sukcesami i działaniami. Nie byłoby to jednak możliwe, gdyby nie trud włożony przez te wszystkie lata dyrektorów, nauczycieli, wychowawców, a przede wszystkim wspaniałej młodzieży.