Po wysokiej wygranej w Zabrzu jastrzębianie byli bojowo nastawieni do kolejnego meczu. Od samego początku dominowali na murawie i stwarzali więcej sytuacji pod bramką. Pierwsza bramkę zdobył w 28. minucie Dawid Weis. Tuż po zmianie stron piękną indywidualną akcję przeprowadził Oskar Mazurkiewicz, który jak na tacy wyłożył piłkę Jadachowi, a ten mocnym uderzeniem pod poprzeczkę po raz drugi umieścił piłkę w bramce Skry.

Goście zdołali zdobyć w tym spotkaniu bramkę kontaktową, ale mimo późniejszych prób nie udało się im już doprowadzić do remisu. Także gospodarze nie strzelili już bramek i trzy punkty zostały w Jastrzębiu-Zdroju, dzięki czemu jastrzębianie przesunęli się w tabeli III ligi na 6. miejsce.

GKS 1962 Jastrzębie – Skra Częstochowa 2:1 (1:0)

1:0 Weis, 28 min.
2:0 Jadach, 46 min.
2:1 Ł. Kowalczyk 54 min.

GKS: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Duda (67. Zajączkowski), – Kopacz (67. Szczęch), Musioł, Gorzała, Weis – Szczepan (74. Caniboł), Jadach (90. Staniczek)

Skra: Kosut – Tomczyk (83. S. Kowalczyk), Witkowski, Woldan, Mastelarz, Musiał, Ł. Kowalczyk,  Nocoń (83. Niedbała), Krupa (52. Makowski), Olejnik, Kierat