Gala odbyła się 13 października w kinie Centrum. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć życzeń, kwiatów i podziękowań zarówno dla nauczycieli, jak i pozostałych pracowników oświaty.

Dzisiaj mówię głośno „dziękuję” wszystkim nauczycielom za Waszą  pracę. Na co dzień naszą uwagę przykuwają przede wszystkim sytuacje ekstremalne, trudne i w większości negatywne. Ale absolutnie nie możemy pomijać i zapominać o sukcesach, informacjach pozytywnych i mozolnej pracy, której prawdziwą wartość poznamy za kilka lub kilkanaście lat – podkreślił Andrzej Pawłowski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Do życzeń i serdeczności dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty dołączyli się uczniowie.

Gospodarzem dzisiejszej gali była prezydent miasta Anna Hetman, która podziękowała wszystkim, którzy angażują się i wnoszą wkład w jastrzębską oświatę.

Edukacja była, jest i będzie. Przez wiele lat systemy zmieniają się, ludzie się zmieniają, ale jedno w edukacji pozostaje – to, co mówił ks. prof. Józef Tischner: „wychowują jedynie ci, którzy mają nadzieję”. Bo zawsze ta nadzieją w naszych sercach i umysłach dominuje i to dlatego ten trudny zawód, to trudne powołanie Państwo wykonujecie. Ale edukacja to nie tylko nauczyciele, to nie tylko dyrektorzy, to również pracownicy wspomagający oświatę. Wam również należą się podziękowania i wyrazy uznania za to, co robicie dla naszej lokalnej oświaty. Bez Was nie byłoby takich szkół, jakie są – zaznaczyła prezydent Anna Hetman.

Podczas uroczystej gali nie zabrakło gratulacji dla nauczycieli, którzy otrzymali nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty, jak również dla tych osób, którym zostały przyznane medale za długoletnią służbę. Ponadto mogliśmy poznać tegorocznych laureatów Nagrody Prezydenta Miasta.

Wtorkowa uroczystość była też okazją, aby podziękować wszystkim nauczycielom i pracownikom administracyjno-obsługowym Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych za wkład w wykształcenie słuchaczy, za zaangażowanie i ciężką pracę. Przypomnijmy, że 30 września 2015 r. NKJO zakończyło swoją działalność.